Uue seeria turniir
PreRelease tähendab seda, et välja on antud uus Magicu seeria ja selle tähistamiseks korraldatakse suur turniir, kus saab seeria kaartidega mängida enne, kui buustrid poelettidele jõuavad.
PreRelease on üks rahvarohkemaid üritusi, millest võtavad osa nii uued kui vanad mängijad. Suurele osale mängijatest on esimene turniirikogemus olnud just PreRelease. Ühtlasi on see ka lihtsalt üks lõbusamaid üritusi, kus osaleda. Kaardid ja mänguolukorrad on kõigi jaoks uued, seega võib öelda, et kõik mängijad on ühtlasel tasemel ning võrdses seisus.
Poehinda vaadates on PreRelease samas hinnas, kui lihtsalt samapalju buustreid osta, seega on kasulikum nende ostmise asemel tulla turniirile ja ka mängimist harjutada. Lisaks on head auhinnad ja kui läheb hästi võid juurde saada ka kahe- või kolmekordse koguse uusi kaarte.
Formaat on ”sealed deck”, mis tähendab seda, et osavõtutasu sees on 6 buustrit ja foil haruldane kaart, mida võib ka oma pakis mängida. Nende üheksakümne ühe saadud kaardi hulgast pead tegema vähemalt 40 kaardiga paki ja sa võid lisada niipalju tavamaid, kui soovid. Kui kõigil on pakid valmis, mängitakse olenevalt mängijate arvust kindel arv voore, misjärel jagatakse auhindu ja parimad soovi korral ka draftivad. Olenevalt osalejate arvust on vahest ka lohutusauhinnad.
Ava kõik oma buustrid ja jaga kaardid värvide järgi. Tee kindlaks oma tugevaimad kaardid ja värvid. Vahel on need kõik kahe värvi vahel ära jaotunud. Sel puhul on lihtne. Kui see nii ei ole, siis vaata veidi kriitilisema pilguga ja jaota kaardid manamaksumuse järgi, sest Parimad pakid prerleasel on tavaliselt 2-värvilised ja sellised, kus on manamaksumused jaotunud ühtlaselt.
Ideaalis peaks suur enamik su kaarte maksma 2-5 mana. Kui sul on pakis vaid liiga väikese jõuga kaardid, siis joostakse sust üle. Kui sul on vaid hiiglasuured loomad, siis on mäng enne läbi, kui sa neid mängima jõuad hakata. Mõni suurem loom on samas alati hea mängu lõpetuseks mängida.
Proovi leida 2 värvi, mis vastaks eelnevalt mainitud tingimustele. Kui see ei õnnestu, siis proovi leida paari hea kaardiga kolmas värv ja lisa see pakki. Kui sul on pakis 3 värvi, võiksid jälgida, et manamaksumused ei sisalda väga palju topeltvärve. Enam kui 2-värviliste pakkide puhul on ka parem, kui ühte värvi on vähem ja vaid mõni kaarti, et sa ei peaks liiale minema erinevate tavamaadega.
Parimad kaardid, mis suunavad sind sobivatesse värvidesse on tavaliselt :
- Suur kogus väga efektiivseid samavärvilisi loomi.
- Mõni või mitu haruldast/müütilist ”pommi”.
- Hunnik eemalduskaarte, mis tapaks vastase loomi.
Proovi mängida 18 maad ja 22 mittemaad. See ei ole reegel, aga enamasti toimib see prerelease kõige paremini. Proovi kindlasti, et sul oleksid pakis mõningad loitsud, mis suudaks hakkama saada vastase parimate loomade ja kaartidega.
Ürita mitte sattuda segadusse sellest, et sul on mõni ülivõimas kaart aga seal kõrval pole samas värvis peaaegu mitte ühtegi teist kaarti. Vahel peab ka parim kaart pingile jääma. Ära mängi üle 40 kaardi, sest Sa tahad tõmmata oma parimaid kaarte ja kui sul on neid pakis üle miinimumi, siis seda lihtsalt ei juhtu.
Mängimiseks vajalikud tavamaad saad turniipaigast.
Kaardikiled - kindlasti vajalik
Saad mõne kalli kaardi kuid ei julge seda mängida? Kaardikiled aitavad selle probleemi lahendada ja lisaks kaardid ei kulu ega määrdu nii kergesti enam.
Täringud - kindlasti vajalik
Heal mängijal on alati täringud kaasas. Mida rohkem seda uhkem! Ja kellele ei meeldiks suur loom paljude +1/+1 counteritega?
Kaardikarp - võib olla
Kuhu sisse kõik need uued ja uhked kaardid paigutada? Loomulikult karpi! Nii ei lähe mängupakk ja muud kaardid kergesti ka segamini.
Mängumatt - võib olla
Kui sa hindad oma privaatset mänguala ja sulle meeldib oma kaarte hoida käepäraselt. Segadust vähem ja kõik mängijad ka rõõmsamad.
Paber ja pliiats - väga vajalik
Võta kindlasti kaasa, et märkida oma elusid ja kaardikarbile ka oma nimi peale kirjutada. Valesti meeles peetud elud võivad tähendada mängu kaotust.
Ära unusta turniiril- või niisama mängides kaartidele ümber panna kaitsekilesid. Nii saad sa oma hinnalisi kaarte kaitsta kulumise või kaasmängijate rasvaste näppude eest.
Kindlasti hoolitse, et sul oleks olemas sinu pakis vajalikud tokenid/counterid. Enamik tokeneid on kergesti saadaval ja counteritena võid kasutada ka täringuid.
Paber ja pliiats on parimad sõbrad elude märkimiseks. Nii tead sa alati mis mängulaual toiminud on ja erimeelsusi on nii kerge lahendada.
Turniiril mängimiseks on vajalik Magic Companion äpp.
Lihtsam ülevaade on meie "Kuidas mängida?" leheküljel Eesti keeles ära selgitatud.
Reeglid (Eesti k.)
Mängu täielikud reeglid leiad Inglise keeles Wizardi leheküljelt.
Reeglid (Inglise k.)